• 882656025

O nas

Fundacja Rozwoju i Wsparcia "FRIW" to organizacja pozarządowa, której celem jest wspieranie rozwoju edukacji i aktywizacji zawodowej oraz kultury, zasobów ludzkich, ekologii, ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

Fundacja swój obszar działań ukierunkowuje na edukacje oraz aktywizację zawodową jak również poprawę życia grup wykluczonych. Posiadający różne doświadczenia członkowie „FRIW” działają na szerokim obszarze aktywności społecznej. Realizują projekty zarówno edukacyjne jak i społeczne, dążą do integracji, wymiany doświadczeń i współpracy pomiędzy różnymi grupami społecznymi i jednostkami.

Do celów Fundacji należy działalność:

• nauki, edukacji, oświaty i wychowania;
  • działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości;
  • działalności na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn;
  • działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym;
  • promocję zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy, a także działanie na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i wykluczonych społecznie;
  • ochrona i promocja zdrowia rozumianego jako dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny,
  • podejmowanie działań promujących ekologię i ochronę środowiska,